ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12815269
*
nr 1281 5269
Spegel
102x37 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 18:45:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 17:42:04
1
200 kr
14/10 17:59:33
2
150 kr
14/10 17:59:34
1
200 kr (Budbetjänt)
14/10 17:59:50
2
250 kr
14/10 18:27:17
3
300 kr
14/10 18:29:23
2
350 kr
14/10 18:30:28
4
400 kr
14/10 18:32:23
2
450 kr
14/10 18:33:19
4
500 kr
14/10 18:34:49
2
600 kr
14/10 18:38:21
4
700 kr
14/10 18:40:36
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1281 5269
Spegel
102x37 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 17:42:04 | 1 | 200 kr |
14/10 17:59:33 | 2 | 150 kr |
14/10 17:59:34 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
14/10 17:59:50 | 2 | 250 kr |
14/10 18:27:17 | 3 | 300 kr |
14/10 18:29:23 | 2 | 350 kr |
14/10 18:30:28 | 4 | 400 kr |
14/10 18:32:23 | 2 | 450 kr |
14/10 18:33:19 | 4 | 500 kr |
14/10 18:34:49 | 2 | 600 kr |
14/10 18:38:21 | 4 | 700 kr |
14/10 18:40:36 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14